Több száz Angliában tanuló magyar írt Balognak, hogy álljanak le
A legnevesebb egyetemek magyar hallgatói a Balog Zoltánnak és nagykövetnek írt levélben védik meg a CEU-t.
A legnevesebb egyetemek magyar hallgatói a Balog Zoltánnak és nagykövetnek írt levélben védik meg a CEU-t.
Több százezer magyar külföldön dolgozik, az elvándorlás miatt nehéz megfelelő szakmunkást találni, így sokan azt gondolják, hogy a hazatérő szakembereket tárt karokkal fogadják. Az RTL Klub Házon kívül című műsorában bemutatták három ember történetét, akiknek nem is volt annyira édes a hazatérés.
A Flybe légitársaság járatával nemcsak a London-Budapest útvonalra lesz nagyobb kínálat, de egy újabb repülőteret is bekapcsolnak a forgalomba: ezúttal London Southend (SEN)-ről is megközelíthető Budapest.
Visszaesett a kelet-európai munkavállalók szigetországba özönlése, de a románok még mindig nagyon mennek.
Kapkodja az ember a fejét: eltörölhetik a téli időszámítást és a társasági adó nagy részét, csak Kozsó tartozása nem törlődik sehogy sem. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A cilikopterezést elvileg alaposan meg kellene vizsgálnia az adóhatóságnak, az pedig az összeférhetetlenség gyanúját veti fel, hogy a jegybankelnök az egykori bankszövetségi elnök lakásában lakik. Eközben plebejus fronton leginkább Angliában zajlik az élet, a britek csak minőségi munkaerőt engednének be az országba, ám ezt a magyarok szerint nagyon megszívhatják. A sertéshúsból úgy párolgott el az áfacsökkentés, mint Horváth Péter az állami rezsicég éléről. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Nem a Brexit jelenti a legnagyobb veszélyt a Nagy-Britanniában szerencsét próbáló magyarokra, hanem a saját tájékozatlanságuk. Néhány dologra nem árt odafigyelni, hogy a külföldi munkavállalás ne sikertelen és százezreket felemésztő rossz kaland legyen.
Mit is csinál egy hat éve Angliában élő magyar nő – egy brit állampolgárságú gyerekkel a karján – a Brexit után? Három hónapja még úgy volt, jövőre ő is felveszi az állampolgárságot. Most azonban ez már nem tűnik olyan vonzónak. Sok minden bizonytalan lett, a fő kérdés, hogy menni vagy maradni?
Ricsi, a 11 éve Angliában dolgozó magyar építési vállalkozó csak nehezen tudta megnyugtatni két tündéri kislányát. A kicsik azért zokogtak, mert az iskolában azt mondták nekik, nem maradhatnak tovább, haza kell menniük Magyarországra.
Az új kilépésügyi miniszter szerint "a realitásokra alapozva" kell döntést hozni.
Bár a magyar állam nagyon várja haza a kint dolgozó magyarokat, a csokkal pedig elejét venné a demográfiai célú migrációnak, a valóságban vannak még hibák és torzulások. A tanulságos eset vége: mínusz egy gyerek, kisebb ház.
A 100 millió forintból indított Gyere haza programban eddig 105 magyart hoztak haza Angliából.
Már több mint 900-an aláírták azt a petíciót, amelyben az angliai Southamptonban élő Nagy Róbert a brit Flybe légitársaságtól azt kéri, indítsanak a környékről is közvetlen járatot Budapestre.
Az angol statisztikák megerősítik, amit eddig is sejtettünk: elég nyomorúságos a kint dolgozó magyarok helyzete. A kelet-európaiak – köztük a magyarok – az Egyesült Királyságban többet dolgoznak, de jóval kevesebb pénzért, mint a helyiek, és többnyire olyan munkákat végeznek el, amelyekért az ottani fiatalok nem akarnak vagy nem tudnak lehajolni. Eközben kevesebb szociális juttatást vesznek igénybe, mint a született britek, ráadásul a külföldről érkező munkavállalók magasabban kvalifikáltabbak, mint az adott munkakörben dolgozó britek.
Magyar embercsempészek szállították nagy számban a rabszolgákat két angliai ágygyárba. A gyárak főnöke, Mohamed Rafik tudta, hogy munkásait milyen körülmények között tartják, mégis részt vett a kihasználásukban. A bíróság bűnösnek találta.
Egy Szekszárd méretű város lakossága költözött külföldre két év alatt, akik hivatalosan is Németországban, illetve Nagy-Britanniában vállalnak munkát.
Eltűnt egy magyar nő az angliai Daubhillben, a rendőrség keresi.